top of page

OWC Member Group

Public·1 member

ВО ЖИВО: Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 17 ноември 2023


пред 3 дена — Италијанскиот фудбалски репрезентативец Мануел Локатели поради повреда нема да биде во составот на националниот тим за дуелите од завршниот ...


ДРИБЛИНГ: Македонската репрезентација нема ниту 10.8.2023 — Италија на пат до постојан пласман на европските и светски првенства!? Во Фудбалската федерација на Македонија уште пред натпреварот со ... Македонија стана голем проблем за селекцијата на Италија. „Аѕурите“ никако да победат против Барди и дружината. Во последните два меча меѓу овие две репрезентации, Македонија еднаш ја победи Италија на мечот во Палермо, во баражот за пласман на СП и еднаш одигра реми во Скопје во овие квалификации за ЕП. Сега повторно истото соочување, но мечот се игра во главниот град на Италија, на стадионот „Олимпико“ во Рим. Фудбалерите на Македонија ќе го завршат европскиот циклус за квалификации без шанси да обезбедат место на ЕУРО2024, бидејќи освоија 7 поени од 6 натпревари и се на претпоследното место во групата Ц. Италија без Локатели против македонската репрезентацијаИталијанскиот фудбалски репрезентативец Мануел Локатели поради повреда нема да биде во составот на националниот тим за дуелите од завршниот ноемвриски циклус во евроквалификациите против македонската и украинската репрезентација. „Локатели се врати во својот клуб“, изјави селекторот Лучијано Спалети на синоќешната прес – конференција, непрецизирајќи за каква повреда на играчот за врска на Јувентус станува збор. На местото на Локатели селекторот Спалети го повика играчот на Лацио, Мануел Лацари. Македонските фудбалери вечерва против Италија во Македонската фудбалска репрезентација денеска на гостински терен против Италија ќе го одигра претпоследниот натпревар во групата Ц во квалификациите за ... Во живо Малта до 17 Македонија до 17 гледајте 31 ... фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 17 години имаше лош старт на Македонија Италија 9 септември 2023 | The VOYCE Гледајте ВО ЖИВО: Македонија ... Гледајте ВО ЖИВО: Малта до 17 Македонија 30.10.2023 — 12. 2021 — Македонската фудбалска репрезентација ќе се соочи со Италија во Палермо на 24 март следната година во бараж натпреварот за пласман„ ... Македонија | Резултат во живо | 24 март 2022, 20:45 Фудбалската репрезентација на Македонија имаше скромен дочек на плоштадот „Македонија“ по победата на гостински терен кај Италија (0-1) во рамки на баражот ... 24Фудбал Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди верува дека утре повторно ќе одиграат добар меч против Италија. Киеза: Мора да ја победиме ... Актуелниот европски првак предводен од новиот селектор Лучијано Спалети го контролираше поседот на топката во првото полувреме и создаде неколку шанси за водство, од кои најидеалната ја имаше Сандро Тонали две минути по обидот на Миовски, но неговиот удар заврши во стативата. Почетокот на второто полувреме донесе водство на Италија во 47 минута преку капитенот Чиро Имобиле кој со гол ја заврши акцијата во која Николо Барела ја погоди пречката. По примениот гол „црвено – жолтите“ тргнаа во целосна офанзива и откако обидот од 17-ина метри на Елиф Елмас заврши крај стативата во 68 минута, израмнувањето го донесе капитенот Енис Барди со прекрасен гол од слободен удар во 81 минута, предизвикувајќи делириум на трибините. МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРИСТИГНА ВО ДУИЗБУРГ ЗА ДУЕЛОТ СО ГЕРМАНИЈА --Најдобрата македонска фудбалска репрезентација пристигна во Дуизбург каде утре не очекува натпревар со Германија од квалификациите за Светското првенство во Катар, сладната година. Тој е трет во оваа початна мартовска низа во која тргнавме со болен и тесен пораз од Романија, а продолживме со убедлива победа над Лихтенштајн по што во моментов сме на делба на третото место во групата Ј. Со четирикратниот светски првак не сме играле до сега, ни во официјална, ни во пријателска средба, но без оглед на тоа, па ни на играчките отсуства, кај нив повеќе, кај нас само Несторовски, Германците се огромни фаворити. Спалети по неуспешното деби во Скопје: Пак ја 10.9.2023 — Македонската фудбалска репрезентација пак ги наруши сметките на актуелниот европски шампион Италија, откако синоќа одигра 1:1 во ... Киеза: Имаме лоши спомени со Македонија, за Италија ова е како нов плејофNazionale Italiana di Calcio Италијанската фудбалска репрезентација и денеска ќе ја има улогата на фаворит против Македонија, но и на оваа средба влегува со одреден страв поради последните соочувања со нашиот национален тим. „Азурите“ ќе бркаат победа поради императивот да обезбедат место на ЕП 2024, но нашите репрезентативци не само што не загубија во Скопје, туку се уште се „кошмар“ за италијанските фанови поради големата победа во Палермо во плеј-оф битката за претходниот мундијал. Федерико Киеза ги пропушти претходните натпревари на својата репрезентација, но сега е подготвен да биде еден од лидерите на теренот, а и самиот побара претпазливост во соочувањето со секогаш незгодната селекција. Македонските фудбалери одиграа нерешено против европскиот првак Италија во евроквалификациите - OhridNews09. 09. 23 23:34 Македонската фудбалска репрезентација вечерва пред 28. 000 гледачи на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје одигра нерешено 1-1 (0-0) против Италија во рамки на групата Ц од квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонската репрезентација резервирано го почна натпреварот и од контранапади чекаше шанса, која дојде во 19 минута кога ударот со глава на Бојан Миовски заврши сантиметри крај стативата. Младата репрезентација на Македонија со реми во Франција29. 3. 2016 Младата репрезентација на Македонија со реми во Франција Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 21 година одиграа нерешено со 1-1 против репрезентацијата на Франција во Ле Ман во квалификациите пласман на Европското првенство. Головите во квалификациониот натпревар меѓу Македонија и Франција беа постигнати во првото полувреме, Ангелов во 15-тата минута од натпреварот и го донесе водството на македонската репрезентација, а во 27-та минута конечниот резултат го постави Бејтулаи со автогол. Со ова големо реми младите репрезентативци успеаја да го задржат третото место на табелата во Групата 3. Сензација во Палермо: С. Македонија на чекор до Мундијалот – DW – 24. 03. 2022Со погодокот на Александар Трајковски во 92 минута од мечот, македонските фудбалери ја совладаа Италија во првиот бараж во квалификациите за Светското првенство во Катар. Мечот во Палермо мина во целосна доминација на четирикратниот светски првак и актуелен европски шампион, но и покрај повеќе од 30 удари врз голот на македонската репрезентација, победникот го одлучи погодокот на Трајковски во судиското продолжување. Сензацијата во Палермо ги носи македонските фудбалери на мегдан на Португалија која во вториот бараж од истата група ја совлада Турција со 3:1. Голот на Трајковски ја испразни целата клупа на македонската репрезентација. Пуштени во продажба билетите за пресметката меѓу 26.10.2023 — Билетите за навивачите на македонската репрезентација за натпреварот Италија – Македонија од квалификациите за ЕП 2024 кој ќе се одигра на 17. Македонија Италија 9 септември 2023 | The VOYCE [СПОРТ##]]@] ВО ЖИВО: Македонија Италија 9 септември 2023 Македонската фудбалска репрезентација синоќа постигна историски успех, победувајќи ја Италија ... Италија | Резултат во живо | 9 септември 2023, 20:45 Резултат во живо од Македонија - Италија на 9 септември 2023, 20:45. Фудбал, ЕП квалификации. Macedonia - Italy. Селекторот и играчите потрчаа да го прослават погодокот со стрелецот и целиот тим. Повеќе стотици македонски навивачи се радуваа на победата на стадионот, додека разочараните италијански фудбалери го напуштаа теренот. Вака беше прославена победата по мечот: Следниот предизвик за македонските фудбалери е селекцијата на Португалија, предводена од повеќекратниот најдобар светски фудбалер Кристијано Роналдо. Македонските фудбалери вечерва против Италија во пред 2 часа — Македонската фудбалска репрезентација денеска на гостински терен против Италија ќе го одигра претпоследниот натпревар во групата Ц во ... Македонија во Рим по ново изненадување, дали може да се повтори Палермо? -Се наоѓаме во Рим, во италијанската престолнина, каде фудбалската репрезентација на Македонија в петок ќе се соочи со Италија. Селекторот Боби Милевски пристигна со сите фудбалери, но од друга страна италијанскиот тренер Спалети има проблем во одбраната бидејќи во последен момент е повреден Алесандро Бастони“, вели репортерот на ТВ21, Артан Нухиу. Дали пред Италија Сејдини го најави новиот договор за пред 5 часа — Maкедонската фудбалска репрезентација вечерва го игра натпреварот против Италија во квалификациите за Европското првенство, а пред овој ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page